Vakum Paketleme Makinaları

 Vakum Paketleme Makinaları

ÜRÜNLERİNİZİ AMBALAJLAMADA PRATİK BİR ÇÖZÜME Mİ İHTİYACINIZ VAR?

 

 VAKUM TEKNOLOJİK SİSTEMLER ambalaj makinelerini sunuyor...

 

Taze ve işlenmiş et, peynir, hazır yemek, kuruyemiş, bakliyat, tıbbi gereçler ve endüstriyel ürünler - Vakum Teknoloji ambalaj makinaları vakum torbasına ve vakum ambalaj tabağına giren herşeyi ambalajlayabilecek esnekliğe sahiptir. Tüm modellerimize eklenebilen Modifiye Atmosfer Ambalajlama (MAP) ile ürünleriniz artık çok daha uzun ömürlü. Ürününüz ne olursa olsun, Vakum Teknoloji'de ihtiyacınıza uygun hızlı ve güvenilir bir çözüm mutlaka vardır.

 

Hazneli makinalar

Bu tip makinalar ile çok değişik çeşit ve boyutlardaki ürünleri özel vakum torbaları kullanılarak ambalajlamak mümkündür. Bu makinalarda vakum ambalaj, modifiye atmosfer ve shrink vakum ambalajlama uygulamaları yapılabilir. Hazneli makineler üniversal olarak kullanılabilir. Pratikte bir vakum torbasına ve vakum haznesine sığan her ürün ambalajlanabilir. Ambalajlama işlemi oldukça basittir.Ambalajlanacak ürün bir film vakum torbasının içine konulur ve vakum haznesine yerleştirilir. Kapak kapatıldığında vakum haznesi ve torba içindeki ürününüz ayarlanan vakum değerine kadar vakumlanır. Bu işlemin ardından vakum torbasının ağzı haznedeki rezistanslar tarafından dikilir, modifiye atmosfer uygulamalarında dikme işlemi öncesinde hazne ve vakum torbasına özel gıda gazı verilir.

 

Dikey ambalaj makinaları

Normal hazneli makinelerde ambalajlanmaları pratik olmayan taneli, toz halinde ve sıvı ürünlerin ambalajlanması Vakum Teknoloji dikey ambalaj makineleri ile artık çok kolay. Taneli ve toz ürünlerinizi ihtiyacınıza özel kalıplar kullanarak prizmatik formda ambalajlayabilirsiniz. Sıvı mamulleri dikey konumda ambalajlayarak dökülmelerini önleyebilirsiniz.

 

Atmosferik ambalaj makinaları

Ürününüz vakum haznesine giremeyecek kadar büyükse dert etmeyin. Vakum Teknoloji atmosferik ambalaj makinaları ile her boyut ve şekilde ürününüzü ambalajlamak mümkündür. Sağlam yapısı, esnek tasarımı ve geniş çalışma kapasitesi ile atmosferik ambalaj makineleri işletmenize verimlilik katacak.

 

Kontrollü atmosfer ambalajlama (MAP)

Vakum uygulamalarında, gaz verme işlemi ile bir ürünün ambalajında, özel bir atmosferik ortam içinde tutulmasını sağlanır. Bu özel gaz ortamı, gıda ürünlerinin doğallığına zarar vermeden taze kalmalarını sağlar. Böylece ürünlerinizi çok daha uzun süre saklayabilir, daha uzak alıcılara ulaşabilir ve depolama maliyetinizi asgariye indirebilirsiniz.

 

Diğer avantajları:

- modifiye gaz uygulamalarında torba içi basınç dış atmosferik ortama eşitlendiği için ambalajlanan ürün üzerinde herhangi bir baskı oluşmaz, böylece hassas ürünler zarar görmeden ambalajlanabilir.

- likit ve sıvı içeren ürünlerin ezilmesi ve sularının çıkması engellenir

-eğer ürün dilimler halindeyse vakum uygulamasında dilimlerin birbirine yapışması modifiye gaz verme işlemi ile önlenir.

-ürünün doğal rengi korunur.

-çoğu durumda koruyucu katkı ihtiyacını ortadan kaldırır.

 

Kullanılan temel gazlar karbon dioksit (CO2), azot (N2) ve oksijen (O2) dir. Her üç gaz, ürün üzerinde farklı koruyucu biyokimyasal etkiye sahiptir.

Gaz üreticileri ambalajlanacak ürünün niteliğine göre karışım oranı değişen farklı gıda gazları üretirler. Modifiye atmosfer ambalajlama işleminde kullanılan makinenin gaz ünitesine sahip olması gerekmektedir. 

 

Shrink vakum torbaları ile ambalajlama

Ürün normal şekilde hazneli makinede vakumlanır, ancak özel shrink vakum torbaları kullanılır. Bu işlemin ardından ürün birkaç saniye için sıcak suya batırılır, bu işlem için genellikle otomatik shrink tankları kullanılır. Bunun sonucunda vakum torbasının boyutlarında küçülme meydana gelir. Ürün vakum torbası tarafından sıkıca sarılır ve torbanın uzayan kenarları kaybolur. Böylece ambalaja çok daha çekici bir görünüm kazandırılır.


VAKUM AMBALAJIN AVANTAJI


GIDA ÜRÜNLERİ

Perakende Satış – Restoranlar – Hazır Yemek Üreticileri – Süpermarketler – Şarküteriler (et, tavuk, balık, peynir, unlu mamüller, meyve sebzeler vb.)

 

•

Daha uzun raf ömrü / Optimal ürün ve depolama alanı hijyeni (ürün tat ve kokuları birbirine karışmaz, hava ve sıvı geçirmez ambalajlama)

•

Ürün kayıplarının önlenmesi (ürünlerin kurumasını ve bozulmasını engeller)

•

İyileştirilmiş ürün kalitesi (ürünlerin ambalajda olgunlaştırılması, aroma kaybının önlenmesi)

•

Uzun raf ömrünün getirdiği maliyet avantajı (daha büyük siparişler, daha fazla stok tutabilme)

•

Daha uzun raf ömrüyle daha yüksek kazanç (daha çok ürün çeşidi üretme imkanı ve ürünlerinizi daha geniş pazarlarda satabilme)

•

Profesyonel ürün sunumu

•

Ürünlerinizin optimum ambalajı ile gıda güvenliği ve HACCP standartlarına uyum.

 

GIDA DIŞI ÜRÜNLER

Electronik – Yarı İletkenler - Metal – Kimyalasal / Tıbbi Ürünler – Tekstil Ürünleri - Laboratuarlar vb.

•

Tümüyle nemden arındırılmış ve aşınma önleyici ambalaj

•

Hava ve toz barındırmayan antistatik ambalajlama

•

Ürün hacminin azaltılması

•

Ürünlerin korunması ve sahteciliğin önlenmesi

 

ÜRÜNLERİN TAZELİK SÜRELERİ

 

Gıda Ürünü

Standart Şartlarda

* Zinisan Elephant Vakum ile Ambalajlanmış

Taze pişmemiş et

3 gün

9 gün

Pişmiş et

5 gün

15 gün

Taze balık

2 gün

5 gün

Yumuşak sezonluk peynir

7 gün

20 gün

Sert veya yarı sert peynir

15 gün

60 gün

Sosis vb. ürünler

7 gün

20 gün

Meyve ve sebzeler

5 gün

15 gün

Kurutulmuş meyve

30 gün

90 gün

Pirinç/Taze makarna/Kahve/Çay

180 gün

365 gün

Kuru bisküvi

120 gün

365 gün

Ekmek

2 gün

8 gün

Kremalı kurabiyeler

2 gün

8 gün

Diğer kurabiyeler

5 gün

15 gün

 

DİKKAT: Bu zaman çizelgesi sadece yaklaşık değerleri göstermektedir. Kesin koruma süresi gıda ürünlerinin ambalajlandıkları andaki tazeliklerine ve durumlarına göre değişiklik gösterir.
Vakum ambalaj yöntemi bakteriyel gelişimi durdurmadığı için, soğuk ortamda muhafaza edilmesi gereken gıda ürünleri mutlaka buzdolabı veya derin dondurucuda saklanmalıdır. Ambalajlanmış mamüller paketin üzerindeki son kullanma tarihi referans alınarak tüketilmelidir.   Talep ve Görüşleriniz İçin Bize Yazın
       
  AdınızSoyadınız    Vakum Paketleme Makinaları
  Telefonunuz  
  Faksınız  
  Firmanız  
  E-Posta Adresi  
  Adres - Şehir  
  Mesajınız  
      OnayKodu      792
  Doğrulama